BÖYLE ÖNLEM OLMAZ


Bu makale 2020-12-14 06:43:52 eklenmiş ve 139 kez görüntülenmiştir.
Suphi Arıkan

Covit-19 nedeniyle hafta içi 21-05 ve Hafta sonu Cuma Akşam:21 ile Pazartesi 05’e kadar uygulanan sokağa çıkma yasağından bir sonuç almak çok zor.

Adı sokağa çıkmak ama Vatandaşın %25’i dışarıda.Zincir marketler açık,Halk elini kolunu sallaya, sallaya geziyor peki bu nasıl bir sokağa çıkma yasağı?

Bu hastalık için önlem almak istiyorsak sadece Yemek ihtiyacını gideren Lokantalar ve Fırınlar açık olmalı ve süre Haftada sadece 2 gün değil 14 gün kesintisiz bir sokağa çıkma uygulaması yapılmalı ki netice alabilelim.

Öreneği kendi yaptığım işten vereyim 2-3 aydır Gazetem ara vermeden yayınını sürdürüyor ancak çıkan Gazeteyi hiçbir okuyucumuza ulaştıramıyoruz çünkü bir iş yerine gidemiyoruz,Hiçbir iş Adamlarımız ile Görüşemiyoruz Gazete sadece Resmi kurum ve Kuruluşlara bırakılıyor.

Hükümet elini taşın altına koymalı Kapanması gerekli Tüm iş yerlerini kapalı tutmalı ve bu iş yerlerine Maddi destek kesinlikle yapılmalı.

Özellikle önlem alınacaksa sadece Mahalle Bakkalları açık olmalı Tüm Marketler Bir süreliğine kapalı tutulmazsa biz önlem değil Halka sadece eziyet çektirmiş oluruz.

Vatandaşa Maddi destek mutlaka şart çünkü Evini günlük kazanç ile Geçindiren Esnaf,İşçi ve Çalışan Çalışmazsa evi nasıl geçindirecek Devletin Miliyarlar dağıtmasına hiç gerek yok Bir Hane en düşük geçimi göz önüne alınarak buna göre yardım yapılmalı,Resmi Kurum ve Kuruluşlarda çalışan kişiler işlerini evden sürdürmerli,Acil ihtiyaç arz etmiyen yerler kesinlikle açılmamalı bir de bunu deneyelim bakalım ne olacak?

Yoksa sokağa çıkma yasağında Vatandaşın %25’i dışarıda olursa bunun adı da sokağa çıkma yasağı olursa hiçbir faydasını göremeyiz derim

hastanelere gelince 2-3 gün önce acil bir Rahatsızlığım için hastaneye gitmem gerekti hastanenin Covit-19 servis girişleri adeta ana baba yeri gibi kalabalık Bir Doktor ile görüşmem gerektiği için içeriye girdim Doktoru yine bir Doktora sormam gerekti ve Doktorun Bana verdiği Cevap:Sen Ölümüne mi susadın ne işin var? Adeta şok oldum bende bir çok hastalık var Peki Rahatsızlanınca hastaneye değil Mezara mı gidecem? Halkımıza ne yapılması gerektiğini de anlatmak lazım

 

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Mersin Ses Gazetesi
Copyright © 2021 Mersin Ses Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi