ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI SONER ÇETİN TOROS ÜNİTV’DE

Toros Üni TV’de yayınlanan “Prof. Dr. Ahmet Özer ile Gündem” programının bu haftaki canlı yayın konuğu Adana Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin oldu. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, program öncesi Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz’ü ziyaret etti. Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete, program moderatörü Prof. Dr. Ahmet Özer katılım sağladı.
Bu haber 2021-06-15 18:15:15 eklenmiştir

Toros Üni TV’de yayınlanan “Prof. Dr. Ahmet Özer ile Gündem” programının bu haftaki canlı yayın konuğu Adana Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin oldu.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, program öncesi Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz’ü ziyaret etti. Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete, program moderatörü Prof. Dr. Ahmet Özer katılım sağladı.

Halkın normal belediyecilikle mutlu edilemeyeceğini belirterek söze başlayan Başkan Çetin, ‘’Halk sosyal belediyecilik anlamında, kültür-sanat anlamında ne yaptığınıza bakar. Biz de bunu bildiğimiz için edebiyat dünyasında çok önemli bir yeri olan Orhan Kemal Edebiyat Festivalini düzenledik’’ dedi. Orhan Kemal edebiyat festivalinin dışında Çukurova Öykü Yarışması yapacaklarını ve Karikatür Festivali yaptıklarını dile getiren Başkan Çetin, ayrıca Karikatür Festivalinin dünyada konuşulan bir festival olduğunu ifade etti.

Adana’nın festivaller kenti olarak anılmaya başladığının altını çizen Çetin, Lezzet Festivali, Portakal Çiçeği Karnavalı, Jakaranda Kültür ve Sokak festivali düzenlediklerini ifade etti.

Z kuşağı hakkında da konuşan Çetin, ‘’ Z kuşağını önce anlamak ve doğru değerlendirmek lazım, siyasetin içine girmelerini sağlamak lazım, gençlerimiz siyasete soğuk bakmasınlar. Yaşamda tutunmak, iş yapmak, üniversite okumak da bir siyasettir. Siyasetten korkmasınlar. Ülkenin ve belediyelerin yönetimine talip olsunlar.’’ şeklinde konuştu.

Bugüne kadar ilçe belediyeler için 14 kamu araştırmasının ellerine geçtiğini söyleyen Çetin, 9 defa Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı, 3 defa en iyi 2.belediye başkanı ve 2 defa da 3. Olduklarını dile getirdi.

 

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Mersin Ses Gazetesi
Copyright © 2021 Mersin Ses Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi