TOROSLAR BELEDİYESİ Haberleri - RSS
TOROSLAR’DA ÖZEL BİREYLERE BAYRAM ÖNCESİ KUAFÖRLÜK HİZMETİ
Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala özel gereksinimli bireyleri mutlu eti. Toroslar Belediyesinin Engelsiz Yaşam Akademisi’nde eğitim gören özel bireyler, TORTEK bünyesindeki Kuaförlük ve Saç Bakımı Yapımı Kursu’nda ağırlandı. TORTEK kursiyerleri, usta öğreticilerinin gözetiminde özel bireylerin saç ve kişisel bakımlarını yaptı. Evlerinden güvenle alınarak kişisel bakımları yapılan özel bireylerin mutlulukları ise gözlerine yansıdı. BAŞKAN YILMAZ; “BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ ONLARIN MUTLU OLMASI” Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, ilçe genelindeki özel gereksinimli bireyleri evden çıkarıp toplumsal hayata kazandırmak için çaba sarf ettiklerini söyledi. “Onların yüzündeki tebessüm olduğumuz sürece bizler mutlu oluruz” diyen Başkan Yılmaz; “ Özel bireylerimizin hayatını kolaylaştırmak ve hayallerini gerçekleştirmelerine olanak sağlamak hepimizin görevi. Yetenek ve becerilerini ortaya çıkardığımız bünyemizdeki Engelsiz Yaşam Akademisi’ne ve Özel Sporcular Kursumuza gelen özel çocuklarımızın, gençlerimizin ve ailelerinin yüzlerinin güldüğünü görmek ise en büyük sevincimiz. Bayram öncesi özel bireylerimizi, TORTEK Kuaförlük Kursumuzda ağırladık. Hayatın her alanında başarılarıyla gurur duyduğumuz özel bireylerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
TOROSLAR’DA YOLLAR KİLİT PARKE İLE YENİLENİYOR
Toroslar Belediyesi, ilçe genelinde gerçekleştirdiği yol yapım, kilit parke taşı döşeme ve kaldırım yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Kentin en hızlı gelişen ilçesi Toroslar’da yeni yerleşim alanlarının artmasına paralel olarak yol ve kaldırım ihtiyacı da artıyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bu kapsamda, Toroslar Mahallesi’nde ihtiyaç duyulan noktalarda kilit parke kaldırım döşeme çalışması yaptı. Parke taşı çalışmaları ile birlikte deforme olan kaldırımların bakımları da yapılarak daha düzenli bir hale getirildi. Yolları yenilenen mahalle sakinleri ise Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür etti. MAHALLE MUHTARI KILIÇ; “KALDIRIMLARIMIZ TERTEMİZ OLDU” Toroslar Mahalle Muhtarı Seyfi Kılıç, gerçekleşen hizmetlerden dolayı memnun olduklarını ifade ederek; “Mahallemizde asfalt bakım çalışmaları yapıldı, kaldırımlarımız kilit parke taşı ile yenilendi. Şahsım ve mahallem adına Başkanımız Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ederiz” dedi. “BAŞKANIMIZDAN ALLAH RAZI OLSUN” Vatandaşlar da Başkan Yılmaz’a ve ekibine teşekkür ederek; “Atsız Başkanımızın hizmetlerinden çok memnunuz. Yollarımız ve kaldırımlarımız yapıldı. Kendisinin her zaman arkasındayız. Başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz” diye konuştu. BAŞKAN YILMAZ; “İLÇEMİZİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK İÇİN TÜM BİRİMLERİMİZ ÖZVERİYLE ÇALIŞIYOR” Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da mahallelerde de üst yapı çalışmalarının devam ettiğini kaydederek; “Hemşehrilerimizin daha konforlu ve güvenli yollarda seyahat etmeleri için yeni yol açım, asfaltlama, kilit parke yol ve kaldırım çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı. Yol yapım çalışmalarını kısa süre içerisinde tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunduklarını kaydeden Başkan Yılmaz; “İlçemizde 67 mahallemizin hizmet öncelikleri farklı. Çevik Belediyecilik anlayışıyla bunları tespit ederek hangi mahallemize hangi hizmet gerekiyorsa hızlı bir şekilde çözüyoruz. İlçemizin ihtiyaçlarını karşılamak için tüm birimlerimiz özveriyle çalışıyor. Zamanla yıpranmış ve yapısı bozulmuş yollarımız yenilenerek kısa süre içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunuluyor. İhtiyaç duyulan tüm mahallelerimizde program dâhilinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
TOROSLAR’DA FIRINLARA RAMAZAN DENETİMİ
Toroslar Belediyesi, 23 Mart Perşembe günü başlayacak olan Mübarek Ramazan ayı nedeniyle ilçe genelinde bulunan fırın ve unlu mamul imalathanelerine yönelik fahiş fiyat, gramaj ve hijyen denetimlerini sıklaştırdı. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, amaçlarının gıda ürünlerinin sağlıklı ve güvenli bir şekilde vatandaşlara ulaştırılması olduğunu söyledi. Yapılan denetimlerde, vatandaşların özellikle Ramazan ayında sofralarından eksik etmediği ekmek ve pidelerin sağlıklı koşullarda üretilip üretilmediği titizlikle incelendi. Üretim ve satış yapılan alanlarda ise maske, eldiven ve bone takılması gerektiği bildirildi. Başkan Yılmaz; “Denetimlerimiz Devam Edecek” “Önceliğimiz halkımızın sağlığı" diyen Başkan Yılmaz; "Hemşehrilerimizin her zaman sağlıklı gıdaya ulaşmasını sağlamak amacıyla zabıta ekiplerimiz, denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Özellikle Ramazan ayı öncesinde fırın ve unlu mamul imalatı yapan işletmelere yönelik kontrollerimizi daha da yoğunlaştırdık. Yapılan denetimlerde ilçe esnafımızın genel manada bilinçli olduğunu ve kurallara uyduğunu görüyoruz. Bu duyarlılık için esnafımıza teşekkür ederiz. Denetimlerimiz aralıksız devam edecek. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Vatandaşlarımız, herhangi bir olumsuzlukla karşılaşırlarsa belediyemizin 0324 322 7200 numaralı telefonundan zabıta ekiplerimize ulaşabilirler” diye konuştu.
BAŞKAN YILMAZ, 14 MART TIP BAYRAMI’NI KUTLADI
“Sağlık Çalışanlarımızla Gurur Duyuyoruz” Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ülkemizin dört bir yanında fedakârca görev yapan tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutlayan Başkan Yılmaz; “Kahramanlar sadece hikâyelerde olmaz. Bizler, sağlık çalışanlarımızın pandemi sürecinde ve deprem felaketinin ardından sabırla, fedakârlıkla verdikleri mücadeleye hep birlikte şahit olduk. Sağlık ordumuzun tüm kahramanlarına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız” dedi. “Sağlık Kahramanlarını Unutmayacağız” Başkan Yılmaz, pandemi döneminde yaşamını yitiren sağlık çalışanlarını anmak amacıyla Sağlık Kahramanları Parkı’nı inşa ederek, sağlık ordusuna ithaf ettiklerini de söyledi. Korukent Mahallesi’nde kente kazandırdıkları parkta; bir kadın ve bir erkek doktorun büstü ile koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının kaidelerinin yer aldığını belirten Başkan Yılmaz; “Salgınla mücadelede hayatını kaybeden sağlık kahramanlarımızın anısını yaşatmak amacıyla Sağlık Kahramanları Anıt Parkımızı, 2021 yılında kentimize kazandırdık. Milletimizin, devletimizin, toplumumuzun sağlık çalışanlarımıza olan minnettarlığının bir nişanesi olsun istedik. Bu anıt park sadece Toroslar’ın değil, sadece Mersin’in değil, Türkiye’nin her köşesinde görev yapan tüm sağlık kahramanlarınındır” ifadelerini kullandı. Türk Milleti’nin bugüne kadar birçok badirenin üstesinden el birliğiyle geldiğine dikkat çeken Başkan Yılmaz; “Ülkemizi derinden sarsan deprem felaketinin yaralarını da devlet millet el ele büyük bir seferberlikle sarıyoruz. Depremin hemen ardından afet bölgelerine giderek depremzede kardeşlerimize umut olan sağlık çalışanlarımızla gurur duyuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle sağlığımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, görev başında şehit düşen ve ebediyete intikal eden sağlık çalışanlarımızı rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.
BAŞKAN YILMAZ; “ÇOK ŞÜKÜR Kİ MİLLETİMİZ KAHRAMANLAR ÇIKARMAYA DEVAM EDİYOR”
Anadolu’da yazılan kurtuluş destanında imzası bulunan ve Mersin’de Kuvayi Milliye mücadelesinin başladığı yer olarak tarihe geçen Arslanköy’ün Düşman İşgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümünde anma programı düzenlendi. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; “Arslanköy, milli mücadele döneminde adına yakışır bir kahramanlık örneği göstermiştir. 103 yıl önce Arslanköy’de yaşanan ve hissedilen milli mücadele ruhuyla bugün de milletimiz, ülkemizi derinden sarsan depremin ardından omuz omuza yaraları sarmak için mücadele etmektedir. Çok şükür ki milletimiz, kahramanlar çıkarmaya devam ediyor” dedi. Arslanköy Mahallesi Cumhuriyet alanında düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda depremde hayatını kaybeden vatandaşlar ve kuvayi milliye kahramanları dualarla yad edildi. Tören alanında Toroslar Belediyesi tarafından vatandaşlara lokma ikramı yapılırken, milli mücadelenin simgesi kalpak da hediye edildi. Programın açılış konuşmasını Arslanköy Mahalle Muhtarı Erdal Cengiz yaparak Arslanköy'de verilen kahramanlık destanını anlattı. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen muhtar Cengiz; “Bugün al bayrağımızın altında Arslanköyümüzün kurtuluşunu kutlayabiliyorsak, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, aziz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz, kadını ve erkeğiyle kahramanlık destanı yazan köylümüz sayesindedir. Saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” dedi. “Arslanköy’deki Zafer Anadolu’daki Kuvayi Milliye Hareketinin Özetidir” Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise, Arslanköy'de yazılan destanın ve verilen mücadelenin, Anadolu’daki kuvayi milliye hareketinin bir özeti olduğunu söyledi. “Burada Arslanköylü hemşehrilerimizin vatan, millet, bayrak ve bağımsızlık sevgisi öne çıkmaktadır” diyen Başkan Yılmaz; “1 Mart Çete Bayramı. Yıllarca Arslanköy’de böyle anlaşılır. Kuvayi Milliye ateşi, Çukurova’da ilk Arslanköy’de yakılmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, İngilizlerin Mersin’i işgalinden yaklaşık 1 ay önce 5 Kasım 1918’da Mersin’e gelmesi ve özellikle dağ köylerimizi teşkilatlandırması, bu yönde kararlar alması, işgale karşı hazırlıkların gerçekleştirilmesini sağlamasıyla, kahraman Arslanköylü’nün bunu görmesi, anlaması, algılaması ve organize olmasıyla bu zafer kazanılmıştır. Arslanköy’ün kurtuluşundan sonra Arslanköylülerin her yıl buraya gelmesi, kalpaklarını giymesi, madalyalarını takması kendi içinde bir halk bayramı olarak kutlaması da son derece kıymetlidir. Tek başına Anadolu’daki Kuvayi Milliye Hareketinin özetidir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kan veren, can veren, alın teri akıtan tüm büyüklerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Bugün de yine aynı şartlar ve benzer bir hadise yaşasak Arslanköylü, Mersinli aynı şevkle, aynı heyecanla, aynı mili şuurla hareket edecektir ve etmeye devam edecektir. Milletimizin en önemli gücü de budur” diye konuştu. “Devlet Millet El Ele, Gönül Gönüle Yaralarımızı Saracağız” 6 Şubat tarihinde yaşanan ve 11 ili vuran deprem felaketinin ardından Türk Milleti’nin büyük bir şekilde kenetlendiğini ve bununla da gurur duyduklarını ifade eden Başkan Yılmaz; “Son bir aydır ülkemizde deprem felaketi yaşıyoruz. Kayıplarımız ve acılarımız büyük. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Çok şükür ki milletimiz kahramanlar çıkarmaya devam ediyor. 103 yıl önce silahını alıp, kalpağını giyen ve vatanımız için mücadele eden, can veren, kan veren büyüklerimizin torunları bugün de aynı şevkle mücadele etmeye devam ediyor. Depremin ardından gece yarısı yol kenarında bedava sıcak çorba, çocuk bezi ve erzak vererek arabaların önüne geçen kıymetli gençlerimizin gözlerinden öpüyorum. 85 yaşında odununu sırtına alıp deprem bölgesine gönderen kıymetli teyzemizin ellerinden öpüyorum. Ellerinde ne imkan varsa hızlı bir şekilde depremin ilk anından itibaren belediyemize getiren kıymetli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu hepimizin aynı heyecanla mücadele verdiğimizin göstergesidir. Bu duygu ve düşüncelerle Çukurova’da bir bayrak ve kale gibi duran Arslanköyümüzün düşman İşgalinden kurtuluşunun 103’üncü yıl dönümü kutlu olsun” şeklinde konuştu. Kaymakam Çenet; “Burada Büyük Bir Milli Şuur ve Kenetlenme Var” Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet de Arslanköy’ün, Akdeniz coğrafyasında çok önemli bir yeri olduğunu söyleyerek; “Arslanköy’ün Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. Yıl dönümü kutlu olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu topraklar için can veren şehitlerimizi, Kuvayi Milliye kahramanlarını rahmetle anıyorum. Burada büyük bir milli şuur, kenetlenme ve vatanına sahip çıkmak var. Bu irade yüzyıllarca devam ediyor. Akdeniz bölgesini saran deprem nedeniyle on binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Allah’tan rahmet diliyorum. Bir taraftan milli şuuru yaşatırken, bir taraftan da acımızı böylesi bir günde paylaşmanın bizlerin millet olma bilincini daha da güçlendireceğine inanıyoruz. Çocuklarımızın bu bilinçle yaşamasını, milli birlik, milli kimlik ve milli benlik kazanmalarını temin ederek geleceğimizi daha emin adımlarla tesis edeceğiz inşallah” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ve Kaymakam İbrahim Çenet, askeri erkan ve kent protokolüyle birlikte Arslanköylü vatandaşlarla köy kahvesinde bir araya geldi. Başkan Yılmaz, Arslanköy Mahalle Muhtarı Erdal Cengiz’e, Türk dili, kültürü ve tarihinin en değerli anıtlarından olan Orhun Yazıtları'nın minyatür örneğini vererek, teşekkür etti.
BAŞKAN YILMAZ’DAN, ARSLANKÖY’ÜN KURTULUŞUNUN YIL DÖNÜMÜ MESAJI
“Çok şükür ki Arslanköy var, çok şükür ki Anadolu’da bir sürü Arslanköy Var” Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Kurtuluş Savaşında destan yazan Arslanköy’ün Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 103’üncü yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Yılmaz, 1 Mart Arslanköy’ün kurtuluşunun yıl dönümünü, bu yıl Türkiye’yi derinden sarsan depremin ardından buruk bir şekilde karşıladıklarını belirterek; “Tarih boyunca birlik ve beraberliğiyle tüm dünyaya örnek olan Türk Milleti, asrın felaketinin karşısında da tek yürek olarak kenetlenmiştir” dedi. “Bu Vatan Kıyamete Kadar Bizimdir, Bizim Kalacaktır” “Bundan 103 yıl önce Arslanköy, milli mücadele döneminde adına yakışır bir kahramanlık örneği göstermiştir” diyen Başkan Yılmaz; “Mersin’de Kuvayi Milliye mücadelesinin başladığı yer olarak tarihe geçen Arslanköy’ün kurtuluşunun yıl dönümünü idrak ediyoruz. Burada hemşehrilerimizin vatan, millet, bayrak ve bağımsızlık sevgisi öne çıkmaktadır. Eminim ki bugün de bayrağımız, vatanımız ve bağımsızlığımıza ilişkin herhangi bir tehdit karşısında milletimiz yine aynı milli iradeyle harekete geçecektir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatan uğruna mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı. Türk Milleti’nin, en zor zamanları birbirine kenetlenerek atlattığını kaydeden Başkan Yılmaz; “Milletimiz, ülkemizi derinden sarsan asrın felaketinin ardından da kenetlenerek merhameti ve dayanışmasıyla da büyük bir millet duruşu sergilemiştir. Vatanımızın her yöresinden deprem bölgesine uzanan muazzam bir dayanışma ve yardımlaşma köprüsü inşa etmiştir. Allah’a çok şükür güçlü bir devlete, büyük bir millete sahibiz. Yaralarımızı hep birlikte tek yürek saracağız” diye konuştu.
TOROSLAR BELEDİYESİ, TÜM EKİPLERİYLE DEPREMZEDELERİN YANINDA
“Toroslar Belediyesinin Çözüm Masası, Sosyal Medya Hesaplarından ve Çağrı Merkezinden Gelen Talepleri Anında Değerlendiriyor” Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, 11 ili etkileyen deprem felaketinin yaralarını sarmak için başlattığı yardım ve destek çalışmalarını gece gündüz, aralıksız sürdürüyor. Deprem bölgesinden ilçeye gelen depremzedeler için tüm birimleriyle seferber olan belediyenin Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki Acil Destek Merkezi’nin yanı sıra ana hizmet binasındaki Halkla İlişkiler Biriminde bulunan Çözüm Masası da sosyal medya hesapları ve çağrı merkezi üzerinden gelen talepleri anında değerlendirerek, ilgili birimlere yönlendiriyor. Mahalle muhtarlarıyla da koordineli bir şekilde çalışmaların yürütüldüğü Acil Destek Merkezi’ne ve Çözüm Masasına ulaşan depremzedeler ve yakınları ise verilen destekten ve gördükleri misafirperverlikten çok mutlu. “TOROSLAR HALKI, BÖLGEMİZE GELEN DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZİ AİLELERİ GİBİ GÖRÜYOR” Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, deprem bölgesinden gelerek ilçedeki sosyal tesisler ve gönüllü vatandaşların evlerinde misafir edilen depremzedelerin, öncelikle temel ihtiyaçlarının karşılanması için çalışma yürüttüklerini belirterek; “Tüm ülkemizi derinden sarsan depremin ilk anından itibaren belediyemizi seferber ettik. Gerek Acil Durum Afet ekiplerimiz ve iş makinelerimizle, gerekse yardım tırlarımızla depremzede kardeşlerimizin yanında olduk. Afet bölgesinden kentimize gelen kardeşlerimizi de yalnız bırakmıyoruz. Tüm imkanlarımızla ve gönüllü hemşehrilerimizle yanlarındayız. Depremzede kardeşlerimize kapılarını açan hemşehrilerimize yeniden teşekkür ediyorum” diye konuştu.
BAŞKAN YILMAZ, ACİL DESTEK MERKEZİ’NİN ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, ilçeye gelen depremzede vatandaşlar için yardımların koordine edildiği Yunus Emre Kültür Merkezindeki Acil Destek Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Mersin Valiliği, Toroslar Kaymakamlığı ve AFAD başta olmak üzere tüm kurumlarla da koordineli çalışmaların yürütüldüğü merkezde özveriyle görev yapan personelinden bilgiler alan Başkan Yılmaz; “Hem afet bölgesinde hem de ilçemizdeki depremzedeler için oluşturduğumuz Acil Destek Merkezimizde ekiplerimiz canla başla çalışıyor. Bütün ülkemizin olduğu Mersinimiz, Toroslarımız tek ses, tek yürektir” dedi. “Binlerce Depremzedeye Destek” Konaklama, sıcak yemek, giyim, psikolojik destek, sağlık, Çocuk Danışma Merkezi, araç koordinasyon ve özel gereksinimli birey desteği hizmetinin verildiği merkeze gelen depremzede vatandaşların acılarını paylaşarak geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Yılmaz, “Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından kentimize gelerek ilçemize yerleşen depremzedelerimiz için oluşturduğumuz Acil Destek Merkezimizde çalışmalar 7/24 devam ediyor. Ekiplerimiz sahada ve tüm mahalle muhtarlarımızla iletişim halindedir. Yaraların en hızlı bir şekilde sarılması için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm imkanlarımız ve gönüllü vatandaşlarımızın desteğiyle kardeşlerimizin yanındayız” diye konuştu.
TOROSLAR BELEDİYESİNİN AMBULANSI VE SAĞLIK EKİBİ, 7/24 DEPREMZEDELERİN HİZMETİNDE
Deprem bölgesinden Mersin’e gelen yaralı depremzedeler için ambulans ve sağlık ekibi desteği veren Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, ilçeye yerleşen vatandaşların da sağlık kontrollerini düzenli olarak gerçekleştiriyor. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Toroslar Belediyesi, tüm imkanlarıyla depremzedelerin yanında yer aldı. Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü, sağlık ekibi ve hasta nakil ambulansıyla enkazdan çıkarılan vatandaşların hastanelere naklini başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. İlçede konaklayan depremzedelere ise 7/24 sağlık hizmeti sunuluyor. “Tüm Gücümüzle Depremzede Kardeşlerimizin Yanındayız” Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Toroslar Belediyesinin ve Toroslar halkının depremzedeler için seferber olduğunu söyleyerek; “Cumhuriyet tarihinin en büyük afetini yaşadık. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Toroslar Belediyesi olarak tüm ekip ve ekipmanlarımızla vatandaşlarımızın yanındayız. Depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarmak için desteğimizi sürdüreceğiz. Depremin hemen ardından başlattığımız yardım kampanyamıza destek veren tüm hemşehrilerimize de gönülden teşekkür ediyorum. Bu zor günleri, hep beraber dayanışma içinde atlatacağız” ifadelerini kullandı.
TOROSLAR TEK YÜREK, DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER OLDU
Toroslar Belediyesinin, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen deprem sonrasında başlattığı yardım kampanyasına tüm Mersinliler yoğun destek verirken, 3’üncü yardım tırı da afet bölgesine doğru yola çıktı. Tüm hemşehrilerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; “Cumhuriyet tarihinin en büyük afeti olan depremin yaralarını hep birlikte sarmak için tek yürek olduk. Yardım kampanyasına destek veren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aileyiz” dedi. Toroslar Belediyesinin Acil Durum Afet Ekibinin ardından Zabıta Müdürlüğü ekipleri de yardım tırları ile birlikte afet bölgesine gönderildi. Hatay’ın Kırıkhan İlçesinde AFAD’ın arama kurtarma ve yardım çalışmalarına dahil olan 33 kişilik ekip, iş makineleri ve ekipmanlarıyla depremzedelere destek vererek umut oluyor. “AFET MASASI OLUŞTURULDU” Vatandaşların seferber olduğu yardım kampanyası için Toroslar Belediyesinin ana hizmet binasında ve Yunus Emre Kültür Merkezi’nde afet masası oluşturuldu. Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar; battaniye, ısıtıcı, hazır gıda, bebek bezi, hasta bezi, hijyen malzemesi, tuvalet kağıdı, bere, eldiven, uyku tulumu (çocuk), uzay battaniye, cep ısıtıcısı, sentetik içlik (bebek-çocuk), eldiven (kışlık), polar ara katman, kışlık bot gibi temel ihtiyaç malzemelerini Toroslar Belediyesinin yetkililerine ulaştırdı. Yardım kampanyasına çocukların ve gençlerin ilgisi de yoğundu. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde ve belediye hizmet binası önünde toplanarak tırlara ve transit araçlara yüklenen yardımlar, 7.7 ve 7.6’lık depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’a gönderildi. Teslim edilen malzemeler belediye ekipleri ve gönüllü vatandaşların işbirliğiyle yardım tırlarına yüklendi. “AFET BÖLGESİNDEKİ YETKİLİLERLE TEMAS HALİNDEYİZ” Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, depremzedelerin yanında olmaya ve her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi. Depremzedeler için düzenledikleri yardım kampanyasına katılan tüm hemşehrilerine de teşekkür eden Başkan Yılmaz; “Kahramanmaraş merkezli, Mersinimiz olmak üzere 10 ilimizi derinden etkileyen depremin ardından büyük üzüntü yaşamaktayız. Depremzedeler için düzenlediğimiz yardım kampanyasına Mersinli hemşehrilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Belediyemizin imkanlarıyla hazırladığımız yardım malzemeleriyle birlikte vatandaşlarımızdan gelen ihtiyaç malzemelerini, 3’üncü tırımıza da yükleyerek afet bölgesine gönderdik. Mersin halkı her zaman olduğu gibi dayanışmanın ve paylaşmanın en güzel örneğini ortaya koydu. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Acil Durum Afet Ekibimizi daha da çoğalttık. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ile birlikte 33 personelimiz afet bölgesinde destek veriyor. Afet bölgesindeki yetkililerle de temas halindeyiz. Enkaz altında kalan vatandaşlarımızın bir an önce kurtarılmasını diliyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.
BAŞKAN YILMAZ, ACİL TOPLANMA ALANLARINDA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ, 112 ÇAĞRI MERKEZİNDE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KOLAYLIKLAR DİLEDİ
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen, Mersin olmak üzere çevre illerde de yaşanan depremin ardından ilçede 50 ayrı noktada oluşturdukları Acil Toplanma Alanları ile Mersin 112 Acil Çağrı Merkezi’ni ziyaret etti. Toroslar Kaymakamlığı ile birlikte hazırlanan Acil Toplanma Alanları, Toroslar Belediyesinin web sitesi ile sosyal medya hesaplarında vatandaşlara en kısa süre içerisinde duyuruldu. Toroslar’ın dört bir yanındaki sosyal tesisler ve spor kompleksleri olmak üzere muhtelif yerlerde vatandaşlara açılan Acil Toplanma Alanlarında kalan hemşerileriyle bir araya gelerek geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Yılmaz’a, İlçe Kaymakamı İbrahim Çenet ve MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan da eşlik etti. Barınma ihtiyacının yanı sıra sıcak çorba, poğaça ve çay ikramında da bulundukları Acil Toplanma Alanlarında özellikle çocuklarla ve büyüklerle yakından ilgilenerek sohbet eden Başkan Yılmaz, depremden etkilenen vatandaşların Belediyenin 0324 322 72 00 numaralı telefonundan Afet Masasına ulaşabileceklerini de söyledi. “El Ele, Bu Süreci Atlatacağız” Başkan Yılmaz, daha sonra 112 Acil Çağrı Merkezi’ni de ziyaret ederek, en zor günlerin vefakâr kahramanları sağlık çalışanlarına kolaylıklar diledi. Bu zorlu süreci, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde atlatacaklarını dile getiren Başkan Yılmaz; “112 Acil Kriz Merkezindeyiz. Arkadaşlarımız, şehrimizin değişik yerlerinden gelen anonsları değerlendiriyor, bilgilendiriyor ve yönlendiriyor. Biz de bu merkezle koordineli olarak çalışıyoruz. Kahramanmaraş’ta meydana gelen, kentimiz olmak üzere çevre illerde de yaşanan depremin ardından vatandaşlarımız evlerine giremiyorlar. İlçemizde Toroslar Kaymakamlığımız ile birlikte 50 ayrı noktada vatandaşlarımızı ağırlıyoruz. İnşallah bu süreci de birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız. Tüm vatandaşlarımıza sabır diliyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.
BAŞKAN YILMAZ, ACİL DURUM AFET EKİBİNİ ve İŞ MAKİNELERİNİ DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERDİ
“Toroslar Belediyesinin Ekipleri, Arama Kurtarma Çalışmalarına Destek Veriyor” Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; 15 kişilik Acil Durum Afet Ekibini ve iş makinelerini, depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’ın Kırıkhan İlçesine gönderdi. Türkiye, tarihinin en büyük depremlerini yaşadı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6’lık depremlerin ardından Toroslar Belediyesinin Acil Durum Afet Ekibi de deprem bölgesinde AFAD’ın arama kurtarma çalışmalarına dahil oldu. Başkan Yılmaz, Fen İşleri Şantiyesinde personelini; “Yolunuz açık olsun. Rabbim, hepimize güç kuvvet versin” diyerek dualarla uğurladı. Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katıldığı uğurlamanın ardından 3 iş makinesi, 3 kamyon ve 2 yardımcı ekip ile birlikte 15 kişilik ekip, deprem bölgesine ulaştı. “Yaralarımızı Hep Birlikte Saracağız” Depremzedeler için başlattıkları yardım kampanyasının ardından arama kurtarma ve yardım çalışmalarına destek olmak amacıyla deprem bölgesine ekiplerini gönderdiklerini belirten Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; “Acil Durum Afet Ekiplerimiz, iş makineleri ve araç gereçleriyle deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına dahil oldu. Depremin açtığı yarayı hep birlikte saracağız” dedi. “Ülkemize, milletimize geçmiş olsun” diyen Başkan Yılmaz; “Toroslar Belediyesi olarak Hatay’a yardım noktasında ekibimizi gönderdik. Göçük altında kalan vatandaşlarımızın bir an önce sevdiklerine ulaşması en büyük temennimiz. Deprem bölgesine yardım eli uzatmak için ilgili müdürlüklerimiz de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.
TOROSLAR BELEDİYESİ, DEPREMDEN ETKİLENEN VATANDAŞLARIN YANINDA
“Vatandaşlara Sıcak Çorba İkram Edildi” Toroslar Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve Mersin olmak üzere 10 ili etkileyen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından harekete geçti. Depremden etkilenen vatandaşların can güvenliğini korumak ve soğuk havadan etkilenmemelerini sağlamak amacıyla hizmet binalarını ve tesislerini vatandaşlara açan belediye, deprem sonrası evlerine giremeyen vatandaşlara sıcak çorba ikramında bulundu. Hazırlanan sıcak çorbalar, ana hizmet binası önü ve belirlenen muhtelif noktaların yanı sıra sokakta ve arabalarında bekleyen vatandaşlara ulaştırıldı. “Afet Bölgesine Yardım Kampanyası Başlatıldı” Toroslar Belediyesi, afet bölgesine ulaştırmak üzere yardım kampanyası da başlattı. Yardımlar, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde toplanıyor. Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar; Battaniye, ısıtıcı, hazır gıda, bebek bezi, hasta bezi, hijyen malzemesi, tuvalet kağıdı, bere, eldiven, uyku tulumu (çocuk), uzay battaniye, cep ısıtıcısı, sentetik içlik (bebek-çocuk), eldiven (kışlık), polar ara katman, kışlık bot gibi temel ihtiyaç malzemelerini Halkkent Mahallesi’nde bulunan Toroslar Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’ne iletebilirler. Başkan Yılmaz; “Geçmiş olsun Türkiye!” Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; “Bu zor günleri hep birlikte dayanışma ile atlatacağız” dedi. Merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen, Mersin olmak üze çevre illerde de yaşanan depremden dolayı çok büyük üzüntü duyduklarını belirten Başkan Yılmaz, depremden etkilenen ve yardım kampanyasına katılmak isteyen vatandaşların Belediyenin 0324 322 72 00 numaralı telefonundan Afet Masasına ulaşabileceklerini de söyledi. “Depremden etkilenen çevre illerimizdeki afet bölgelerine, gerekli ihtiyaç malzemelerini gönderiyoruz” diyen Başkan Yılmaz; “Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Gün, yaralarımızı birlikte sarmanın, yardımlaşma ve dayanışmanın günüdür. Toroslar Belediyesi olarak tüm ekiplerimizi seferber ettik. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanındayız” şeklinde konuştu.
BAŞKAN YILMAZ’DAN, KANSER HASTASI BERKAY’A SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI BERKAY; “İYİ Kİ VARSINIZ”
4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde 13’üncü yaşını kutlayan onkoloji hastası Berkay Kutup, Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın sürpriz doğum günü pastasıyla duygulandı. Optik gliom-nörofibromatozis hastası olan ve uzun süredir kanser tedavisi gören Berkay, 8 yaşındaki kız kardeşi Berra ile annesi Hacer Kutup’un katıldığı doğum günü kutlamasında mutluluğunu gizleyemedi. Yapılan bu sürpriz kutlama ile çok heyecanlandığını belirten Berkay; “Atsız Başkanıma çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız” dedi. “Berkay’a, Doğum Günü Hediyesi Beşiktaş Forması” Berkay’ı ve ailesini Yunus Emre Kültür Merkezi’nde ağırlayan Başkan Yılmaz, bir sürpriz daha yaparak Berkay’a çok sevdiği Beşiktaş Takımının formasını ve futbol topu hediye etti.13 yaşına giren Berkay ise Başkan Yılmaz’dan futbol topunu imzalamasını istedi. Göz arkasında ortaya çıkan tümör nedeniyle kanserle savaşan Berkay Kutup, tedavi sürecinde kendisine destek veren Başkan Yılmaz’a, her zaman yanında olduğu için ayrıca teşekkür etti. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, daha önce de en büyük hayalinin polis kıyafeti giyip, polis arabasına binmek olduğunu söyleyen Berkay’ın “polis olma” hayalini gerçekleştirmişti. Berkay, elinde telsizi, üzerinde polis yeleği ile polis arabasına binerek, bölgede asayiş turuna çıkmıştı. Başkan Yılmaz; “Berkay’ın Gülen Yüzü Her Şeye Değer" Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da Berkay’ın yeni yaşını kutlayarak, bir an önce sağlığına kavuşmasını diledi. Berkay’ı, hastaneye götürme ve destekleme noktasında da ailesinin yanında olduklarını belirten Başkan Yılmaz; “Berkay, çok güçlü bir evladımız. İnşallah bu hastalığı atlatacak ve sağlığına kavuşacak. Tıbbi tedavinin yanında kanser hastalarının bu dönemde en çok ihtiyaç duyduğu moral ve motivasyondur. Biz de Berkay’a sürpriz yaparak mutlu olmasını istedik. Kendisine sağlıklı uzun ömürler diliyoruz” diye konuştu. “Erken teşhis, kanser tedavisinde ilk ve en önemli adımdır” diyen Başkan Yılmaz, tüm hastalara acil şifalar dileyerek; “Kanserle mücadelede yalnız değilsiniz. Gönül bağımız ve birlikteliğimiz, tüm zorlukların üstesinden gelmemiz için önemli bir vesiledir. Sevdiklerinizden ve hayattan kopmamak için mücadeleyi bırakmayın” ifadelerini kullandı.
TOROSLAR’DA ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Toroslar Belediye Meclisi’nin Şubat Ayı Toplantısı, Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz başkanlığında Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantıda, gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. BAŞKAN YILMAZ; “MERSİN’İN TURİZM POTANSİYELİNİ ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ” T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm, Tanıtım ve Geliştirme Ajansı tarafından belirlenen ve 2023 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan turizm fuarlarına Belediye Başkanı ve Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (METAB) Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ile birlikte METAB Meclis Üyeleri ve METAB çalışanlarının katılımına ilişkin teklif görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi. Başkan Yılmaz, Mersin’de turizmin gelişmesi için hep birlikte gösterilen gayretin önemine değinerek; “METAB Başkanı olarak da görev yapıyorum. METAB, turizm alanında faaliyet gösteriyor. Turizm bölgelerimizin imar planlarını takip ediyor. METAB’da turizm sektöründen temsilcilerimiz de var. Turizm fuarlarına meclisimiz tarafından METAB Üyesi olarak görevlendirilen meclis üyelerimiz arasından katılım olacak. Bu arkadaşlarımızın ve görevlilerimizin fuarlara katılımı için bu kararı alıyoruz” diye konuştu. “TOROSLAR BELEDİYESİNDEN, MUHTARLIKLARA AYNİ YARDIM” Meclis toplantısında, ilçe sınırları içerisindeki 67 mahalle muhtarlığına ihtiyaçlarının karşılanması için her ay 900 TL ayni yardımda bulunulmasına karar verildi. Başkan Yılmaz, özveriyle çalışmalarını sürdüren mahalle muhtarlarına teşekkür ederek, muhtarlıklara verdikleri ayni yardımın hayırlı olmasını diledi. Göreve geldikleri günden bugüne kadar muhtarlarla koordineli bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, muhtarlıkların vatandaşlara daha iyi hizmet edebilmeleri amacıyla 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren verecekleri aylık 900 TL ayni yardımın hayırlı olmasını dileyerek; “Amacımız halkımıza en iyi hizmeti sunmaktır. Muhtarlıklarımızın elektrik, su, internet, telefon ve akaryakıt gibi benzeri giderlerinin karşılanması amacıyla Toroslar Belediyesi olarak aylık 900 TL ayni yardımda bulunacağız. Tüm muhtarlarımıza hayırlı olsun” dedi. Uygulama İmar Planları’nın görüşüldüğü toplantı, dilek ve temenniler ile sona erdi. Toroslar Belediyesinin Mart Ayı Meclis Toplantısı ise 2 Mart 2023 Perşembe günü saat 14.00’da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacak.
TOROSLAR BELEDİYESİ, 7. TEMATİK KIŞ KAMPLARI KAPSAMINDA MERSİN’E GELEN ÜNİVERSİTELİ GENÇLERİ AĞIRLADI
“Gençler, Mersin Şehitliği’ni ve Kuvayi Milliye Karargâhı’nı Ziyaret Etti” Toroslar Belediyesi, Türkiye’nin dört bir yanından Mersin’e gelen Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerini Toroslar’da ağırladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen “Tematik Kış Kampları” kapsamında farklı şehirlerden üniversite hayatına devam eden 140 öğrenci, Mersin Şehitliği ile Toroslar Belediyesinin Buluklu Mahallesi’ndeki KuvayiMilliye Karargahı’nı ziyaret etti. 30 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında Mersin dahil olmak üzere 15 ilde 15 farklı temada gerçekleştirilen kampa katılanlar, eş zamanlı olarak şehitlik ziyareti gerçekleştirdi. Mersin’de düzenlenen “Güzel Sanatlar” temalı kampa katılan kız öğrencilere Mersin Kız Yurtlarında kalan öğrenciler de eşlik etti Mersin Şehitliği’nde bir araya gelen gençleri ve beraberindeki heyeti, Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Toroslar Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Emre Tugay, Toroslar Belediyesi yetkilileri ve belediye meclis üyeleri karşıladı. “DEV TÜRK BAYRAĞI AÇTILAR” Üniversiteli gençler, protokol üyeleriyle birlikte şehitlik önünde dev Türk Bayrağı açtı. Şehit yakınlarının da bulunduğu şehitlik ziyareti sırasında Şehit Piyade Er Çetin Özçiftçi’nin sene-i devriyesi dolayısıyla okunan mevlid programına da katılan gençlere Toroslar Belediyesi tarafından Türk Bayrağı takdim edilirken, tüm şehitlerimiz dualarla yad edildi. Gençler daha sonra Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın, kent tarihini gün yüzüne çıkaran projelerinden biri olan Buluklu Mahallesi’ndeki “KuvayiMilliye Karargâhı’nı” da ziyaret etti. Mersin’de milli mücadelenin destansı hikâyesinin yaşayan bir örneği olan fotoğraflar, belgeler ve etnografik eserlerle donatılan tarihi binayı gezen gençler, adeta geçmişe yolculuk yaptı. BAŞKAN YILMAZ; “GENÇLERİMİZİN BAŞARILARIYLA GURUR DUYUYORUZ” Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise Tematik Kış Kampları çerçevesinde Mersin’e gelen üniversiteli gençleri, Toroslar’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Hedeflerinin bilgi çağının bütün gelişmişliklerini kullanabilen, araştıran, Türk milletinin var olan değerlerini özümsemiş bir nesil yetişmesi olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz; “Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen Tematik Kış Kampları çerçevesinde bulundukları şehrin tarihi ve kültürel mekânlarını görme fırsatını bulan gençlerimizi Toroslarımızda ağırladık. Gençlerimizin eğlenirken öğrenmelerini, dünyayı ve çevrelerini keşfetmelerini istiyoruz. Bu noktada Toroslar Belediyesi olarak gençlerimizin her zaman yanında olmaya, eğitim, kültür, sanat, bilim ve sporla buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu
TOROSLAR ZABITASINDAN SEMT PAZARLARINDA HASSAS TERAZİ UYGULAMASI
Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede kurulan semt pazarlarında fiyat etiketi ve hassas terazili denetim uygulaması yaptı. Vatandaşların alışverişlerinde mağdur olmaması, kaliteli ve güvenli hizmet alabilmesi amacıyla denetimlerini aralıksız sürdüren ekipler; fırın ve pastanelerin ardından semt pazarlarını denetledi. Semt pazarlarında Tartı Kontrol Noktaları kuran ekipler, vatandaşların aldığı meyve ve sebzeleri hassas terazide tartarak, gramaj değerlerini inceledi. Terazilerin tezgâh önlerinde olması, etiketlere ürünlerin kilo fiyatlarının yazılması konusunda da pazar esnafını uyaran ekiplerin bu uygulaması, pazar alışverişine gelen vatandaşlardan tam not aldı. Vatandaşlar, alışveriş yaptıkları ürünlerin gerçek kilolarını Toroslar Zabıtasının pazarlarda kurduğu tartı kontrol noktasında ekiplere kontrol ettirdi. “Denetimlerimiz Aralıksız Devam Ediyor” Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, tüketici haklarını korumak ve vatandaşların maddi açıdan zarara uğramamaları amacıyla tüm semt pazarlarında denetimlerin aralıksız devam edeceğini söyledi. Başkan Yılmaz; “Vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla ilçemiz genelinde denetimlere aralıksız devam ediyoruz. Ekiplerimiz, vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için semt pazarlarında etiket ve tartı kontrolü yaptı. Herhangi bir olumsuzlukla karşılaşan vatandaşlarımız, istek ve taleplerini belediyemizin 0324 322 72 00 numaralı telefonunu arayarak iletebilirler” dedi.
TOROSLAR’DA, TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ GÜÇLENDİRME VAKFI’NA DESTEK VEREN VATANDAŞLAR MADALYAYLA ONURLANDIRILDI
TSKG Vakfına Bağış Yapan Başkan Yılmaz; “Türk Silahlı Kuvvetlerimizle Gurur Duyuyoruz” Türk milletinin desteğiyle her geçen gün daha da büyüyen Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın (TSKGV) Tanıtım Brifingi ve Madalya Takdim Töreni, Toroslar Belediyesinin ev sahipliğinde yapıldı. Vakfa bağışta bulananlara madalyalarının takdim edildiği programda, bağışta bulunan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da madalyasını Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık Piyade’nin elinden aldı. Başkan Yılmaz; “Kıymetli paşama huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Pırıl pırıl, bize gurur ve mutluluk veren, Türk milletinin, Türk ordusunun paşası” dedi. BAŞKAN YILMAZ; “GÜZELLİKLER, PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR” Türk Silahlı Kuvvetleri ile Türk Milleti arasındaki gönül bağının en güzel örneğinin yaşandığı program, duygu dolu anlara sahne oldu. Başkan Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’na evini bağışlayan vatandaşa da teşekkür ederek; “Güzellikleri paylaşmak lazım ki artsın. Bağışınız, topluma örnek olan bir davranıştır. Teşekkür ediyoruz, şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa; Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Tümgeneral Sadık Piyade, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, TSKGV Mersin Bölge Temsilcisi Emekli Albay Faik Ahmet Karadeniz, MHP MYK Üyesi Serdar Soydan, Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Yavuz Akgül, Toroslar Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Emre Tugay, AK Parti Toroslar Gençlik Kolları Başkanı Necdet Yeni, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri, mahalle muhtarları, şehit yakınları, gaziler, vakfa bağışta bulunan bağışçılar ile çok sayıda vatandaş katıldı. TSKGV GENEL MÜDÜRÜ EMEKLİ TÜMGENERAL SADIK PİYADE; “BAŞKANIMIZ ATSIZ AFŞIN YILMAZ’A TEŞEKKÜR EDERİZ” Gençlerin de yoğun ilgi gösterdiği programda, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü emekli Tümgeneral Sadık Piyade, vakfın 36 yıllık faaliyetleriyle ilgili bir görsel sunum yaptı. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın, savunma sanayimizi ve ordumuzu güçlendirmek için 1987 yılında kurulduğuna dikkat çeken emekli Tümgeneral Sadık Piyade, Türk milleti ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasında bir gönül köprüsü oluşturduklarını söyledi. Bu gönül bağını sürdüreceklerini ve daha da güçlendirmeyi amaçladıklarını belirten TSKGV Genel Müdürü Tümgeneral Sadık Piyade, vakfın amacı, vizyonu ve misyonu hakkında da bilgiler verdi. Başkan Yılmaz’a, Madalya ve İnsansız Hava Aracı ANKA’nın Maketi Takdim Edildi Programa ev sahipliği yapan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a desteklerinden dolayı teşekkür eden TSKGV Genel Müdürü Tümgeneral Sadık Piyade; “Buraya gelmemizin en büyük vesilesi Sayın Başkanımız Atsız Afşın Yılmaz’dır. Kendisi de bizim bağışçımızdır. Huzurlarınızda madalyasını kendisine takdim edeceğim” ifadelerini kullandı. TSKGV Genel Müdürü Tümgeneral Sadık Piyade, vakfa bağışta bulunan Başkan Yılmaz’a madalya ile yerli ve milli imkanlarla üretilen insansız hava aracı ANKA’nın birebir maketini takdim etti. Başkan Yılmaz da TSKGV Genel Müdürü Tümgeneral Sadık Piyade’ye, Türk dili, kültürü ve tarihinin en değerli anıtlarından olan Orhun Yazıtları’nın minyatür örneği ile Toroslar Belediyesi Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları (TORTEK) bünyesinde kağıt rölyeften hazırlanan Atatürk portresi hediye etti. Konuşmaların ardından madalya takdim törenine geçildi. Vakfa bağışta bulunan vatandaşların madalyaları, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Tümgeneral Sadık Piyade, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, TSKGV Mersin Bölge Temsilcisi Emekli Albay Faik Ahmet Karadeniz tarafından verildi. Başkan Yılmaz, bağışta bulunan vatandaşlara bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.
TOROSLAR BELEDİYESİNDEN KAN BAĞIŞINA DESTEK
Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına destek veren Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, toplumsal dayanışma çağrısı yaptı. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; “Kan bağışı kampanyasına desteğimiz devam edecektir. Bu kampanya ile kanın acil değil, sürekli bir ihtiyaç olduğunun bilinmesini istiyoruz” dedi. Toroslar Belediyesi, Türk Kızılayı Mersin Şubesi ile birlikte kan bağışı kampanyası düzenledi. “Paylaşmak senin kanında var!” sloganıyla düzenlenen kampanyaya belediye personelinin yanı sıra vatandaşların katılımı yoğun oldu. Toroslar Belediyesi ana hizmet binası yanında, Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen kampanyada; “Düzenli kan bağışı yaparak, hayat kurtaran kan dostluğuna sen de katıl” çağrısında bulunuldu. Türk Kızılayı’nın gezici kan bağışı tırına gelerek kan veren vatandaşlar, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a ve ekibine bu duyarlılığından dolayı teşekkür etti. “PAYLAŞMAK SENİN KANINDA VAR” Kan vererek kampanyaya destek veren çalışma arkadaşlarına ve hemşehrilerine teşekkür eden Başkan Yılmaz; “Kan bağışı, sosyal bir sorumluluktur. Her gün çeşitli kazalar, yaralanmalar ve operasyonlar gerçekleşmekte. Bu noktada, kan ihtiyacı hayati önem taşır. Her sağlıklı ve kan verebilecek durumda olan vatandaşın bu bilinçle bağış yapması son derece önemlidir. Bu konuda Kızılayımızın da ciddi ve başarılı çalışmaları var. Kan bağışı kampanyasına desteğimiz devam edecektir” diye konuştu.
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Süper Lig Puan Durumu


Mersin Ses Gazetesi
Copyright © 2021 Mersin Ses Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi