SPOR İLE SOSYAL UYUM KAMPI SONA ERDİ

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Maliye Gençlik Kampında 60 öğrencinin katılımı ile düzenlenen "Spor ile Sosyal Uyum Kampı" sona erdi.
Bu haber 2020-10-07 21:41:26 eklenmiştir

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Maliye Gençlik Kampında 60 öğrencinin katılımı ile düzenlenen "Spor ile Sosyal Uyum Kampı" sona erdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yürütücülüğünü yaptığı ve Sığınmacılar ve Göçmenler Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM), Olimpik Mülteci Vakfı (ORF), Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK-UNHCR) ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ortaklığıyla hayata geçirilen "Spor ile Sosyal Uyum Projesi" kapsamında 02-04 Ekim tarihleri arası Mersin'de yaşayan 11-15 yaş aralığı 30 bayan, 30 erkek toplam 60 Türk ve Mülteci öğrenci ‘Spor ile Sosyal Uyum Kampında’ buluştu.
Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Silifke Maliye Gençlik kampında Mersin'de yaşayan 60 Türk ve Mülteci öğrencinin katılımıyla düzenlenen Spor ile Sosyal Uyum kampını Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Organizasyonlar ve dış ilişkiler daire başkanı Emre Kaçar, Spor ile Sosyal Uyum proje koordinatörü Hakan Dulkadiroğlu, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Spor Hizmetleri Müdürü Osman Yıldızbakan ve Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Birimi Şube Müdürü Berna Kulaç ile birlikte ziyaret ederek kampa katılan öğrencilerle tek tek ilgilendi.
Kamp boyunca öğrencilere, 6 Gençlik Lideri ve 3 antrenör eşliğinde, çeşitli sosyal ve kültürel etkiliğin yanı sıra hentbol, judo, okçuluk, yüzme gibi sportif faaliyetler, sokak oyunları, el sanatları, resim ve tarihi turistik gezilerle unutamayacakları bir kamp geçiren öğrenciler sahilde çevre temizliği de yapmayı ihmal etmediler.
2019 Eylül ayında hayata geçen Türk ve Mülteci öğrencilerin sosyal uyumlarını spor aracılığı ile geliştirmek amacıyla farklı spor branşlarında eğitim verilen ve bu yıl pandemi sebebiyle yaz döneminde çeşitli spor branşlarında verilen eğitimlerle "Spor ile Sosyal Uyum Projesi" yapılan kampla amacına ulaşmaya devam ediyor.

 


ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -


Mersin Ses Gazetesi
Copyright © 2021 Mersin Ses Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi