ROBERT KOLEJINI YÜZDE 100 BURSLU KAZANAN BERHAN YIRCI, BAŞKAN TARHAN’I ZIYARET ETTI.

‘Başkanımın, kazandım ve size geldim’ Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) büyük başarı kazanarak Özel İstanbul Robert Lisesinde yüzde 100 bursla okumaya hak kazanan Berhan Yirci, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ı ziyaret etti. Başkan Tarhan, babası Yunus Yirci ile gelen Berhan Yirci’ye Mustafa Kemal Atatürk tarafından kaleme alınan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşu, kuruluşu ve gerçekleştirilen devrimlerin anlatıldığı Nutuk kitabı ve akıllı telefonlar için kablosuz şarj aleti hediye etti.
Bu haber 2020-07-23 15:38:26 eklenmiştir

‘Başkanımın, kazandım ve size geldim’

Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) büyük başarı kazanarak Özel İstanbul Robert Lisesinde yüzde 100 bursla okumaya hak kazanan Berhan Yirci, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ı ziyaret etti. Başkan Tarhan, babası Yunus Yirci ile gelen Berhan Yirci’ye Mustafa Kemal Atatürk tarafından kaleme alınan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşu, kuruluşu ve gerçekleştirilen devrimlerin anlatıldığı Nutuk kitabı ve akıllı telefonlar için kablosuz şarj aleti hediye etti.

‘BAŞKANIMIZ MOTİVE ETTİ VE KAZANDIM’

15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu öğrencisi olan Berhan Yirci, başarısında, Başkan Tarhan’ın Mezitli için yaptıklarının payının büyük olduğunu ifade ederek, “Öğrenim gördüğüm dönemde Başkanımızla sık sık bir araya gelme fırsatı bulduk. Okulumuzu ziyaretinde, Fitnat Gürsoy Kafe Kütüphanemizde yaptığımız okuma etkinliğimizde, bizim için hayata geçirdiği, Çocuk Hobi Bahçemizde ve Mezitli Belediyesine gerçekleştirdiğimiz okul gezimizde başkanımızın söylemleri, bize çizdiği hedefler çalışmamın yönünü belirledi. Son derece etkilendim. Kazandığım haberini alınca da ilk olarak bunu Başkanımızla paylaşmak istedim. Bize kattığı her şey için teşekkür ederim” dedi.

‘BAŞKAN TARHAN’I ZİYARET ETMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİĞİ ZAMAN HİÇ ŞAŞIRMADIK’

Oğlu Berhan’ın, sürekli olarak Başkan Tarhan’la ve yaptıklarıyla ilgili şeyler anlattığı bilgisini veren baba Yunus Yirci, “Bir gün geldi, Kafe Kütüphaneyi anlattı başka bir gün, Başkanımızın sigara içen ailelerle ilgili tavsiyelerini anlattı. Çocuk Hobi Bahçesinde diktikleri sebzeleri anlattı. Bize, ‘Başkan Neşet Tarhan’ı ziyaret ederek okul kazandığımı anlatmak istiyorum’ dediğinde hiç şaşırmadık. Sağ olsun Başkanımız bizleri kırmadı ve Berhan’ın unutulmaz bir anıya daha sahip olmasını sağladı. Başkanımızla beraber fotoğraf çektirdik. Başkanımıza ne kadar teşekkür etsem azdır” diye konuştu.

‘ÜLKEMİZİN AYDINLIK GELECEĞİ İÇİN GENÇLERİN EĞİTİMİNİ ÖNEMSİYORUZ’

Gençlerin başarılarını gördükçe çok büyük mutluluk yaşadıklarını söyleyen Başkan Tarhan da “Her gün yeni bir başarılı gencimizle bir araya gelmekten dolayı son derece mutlu oluyorum. Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği olan gençlerimizin çalışma azmi ve başarıları bizleri daha çok motive ediyor. Elimden geldiğince özellikle okullarımıza destek vermeye çalışıyor, eksiklerini gidermek için çaba sarf ediyoruz. Üniversiteyi kazanan tüm gençlerimize her yıl düzenli olarak eğitim yardımı yapıyoruz. Gençlerimize daha iyi bir gelecek sağlamak en büyük hedefimiz ve onlar aydınlık Türkiye’nin teminatıdır” dedi.

Başkan Tarhan, Berhan Yirci’nin yakaladığı başarısını kutlayarak, başarılı, sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileklerini de iletti.

 

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


Mersin Ses Gazetesi
Copyright © 2020 Mersin Ses Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi