https://www.instagram.com/mersinbuyuksehirbelediyesi/<

Avukat ve Boşanma Avukatı Nedir?

Avukat ve boşanma avukatı nedir? Hukuki süreçlerin profesyonelce takibini yapan, vekalet aldığı bireylerin hak kaybını tümüyle önlemeye çalışan ve onların haklarını koruyan meslek kişisine, avukat denir.
Bu haber 2022-03-07 15:20:51 eklenmiştir

Genel itibarıyla avukatların faaliyette bulunması için baroya bağlı olmaları; yasal zorunluluktur. Çalıştıkları şehirdeki baroya bağlı olarak faaliyetlerini yürüten avukatların, alacakları ücretler de yasal düzenlemelerle belirlenmiş durumdadır.

Bireyleri temsil ederken süreçleri atlamaksızın takip eden avukatlar, müvekkillerini en iyi şekilde temsil etmeyi kendilerine meslek seçmiş kişilerdir. Avukatlar, uyuşmazlığın doğumundan başlayarak mahkeme aşaması ve hakkın teslimine kadar olan süreçte, kişileri profesyonelce temsil etmekle yükümlüdür. Türkiye’nin her bölgesinde bir avukat bulunur. Örneğin Mersin avukat, Antalya avukat, İstanbul avukat gibi.

Boşanma Avukatı Nedir?

Boşanma avukatı, medeni hukukun bir alt dalı olan aile hukuku uyuşmazlıkları kaynaklı boşanma, nafaka, velayet, mal paylaşımı vb. gibi davalara girmekte olan avukatlara verilen isim olarak bilinir. Bir başka deyişle bu kavram, aile avukatı tabiriyle de adlandırılır. Mevzuatta boşanma avukatı gibi bir tanım olmasa da halk arasında yaygın bir şekilde boşanma avukatı olarak bu türde yoğun hizmet sunan avukatlara, vekalet verilme yoluna gidilir.

Boşanma avukatları genel olarak bulunulan ilde aratılır. Mesela Mersin boşanma avukatı, İstanbul boşanma avukatı gibi. İnsanlar bu sayede hukuki danışmanlık hizmeti alabilmektedir. Sadece web siteleri üzerinden değil, Mersin avukat, İzmir, İstanbul, Ankara gibi tüm illerde avukat arayan kişiler Google haritalar üzerinden de avukatlara ulaşabilmektedir.


ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Arşiv Arama
- -


Mersin Ses Gazetesi
Copyright © 2021 Mersin Ses Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi