https://www.instagram.com/mersinbuyuksehirbelediyesi

Yenişehir’de vatandaşlara toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi

Kadınlara yönelik çalışmalarıyla dikkat çeken Mersin Yenişehir Belediyesi vatandaşlara toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimleri veriyor. Eğitimlerle bireylerin cinsiyet eşitliği konusunda bilinçlenmesini hedefleyen Yenişehir Belediyesi daha önce Belediye personellerine de eğitim vermişti.
Bu haber 2022-02-19 09:52:53 eklenmiştir

Kadınlara yönelik çalışmalarıyla dikkat çeken Mersin Yenişehir Belediyesi vatandaşlara toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimleri veriyor.  Eğitimlerle bireylerin cinsiyet eşitliği konusunda bilinçlenmesini hedefleyen Yenişehir Belediyesi daha önce Belediye personellerine de eğitim vermişti.

Sabancı Vakfı Hibe Programı kapsamında Kadın Adayları Destekleme Derneği(KA.DER), Avrupa Yerel Demokrasi Derneği (ALDA) ve Edremit Belediyesi ortaklığıyla hayata geçirilen Yerel Yönetimlerde Kadınları Güçlendiriyoruz Projesi’ne katılan Yenişehir Belediyesi bu kapsamda vatandaşlara toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimleri vermeye başladı. Her fırsatta cinsiyet eşitliğinin önemine dikkat çeken Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de proje kapsamında geçtiğimiz ay Avrupa Yerel Yaşamda Kadın – Erkek Eşitliği Şartı’nı imzalamıştı.

Yenişehir Belediyesi Akademi Salonu’nda verilen ve farklı oturum seçenekleriyle 4 gün sürecek eğitimlere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünde görevli Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitmeni Çağanur Dilek tarafından verilen eğitimlerin sonunda katılımcılara sertifika da verilecek. Cumartesi ve Pazar günü devam edecek eğitimlere katılmak isten vatandaşlar 0324 327 46 40 numaralı telefonu arayarak kayıt yaptırabilecek.

Eğitimlerde cinsiyet temelli eşitsizliklerin yanı sıra toplumsal cinsiyet kavramı ve cinsiyet rolleri ile şiddet ve şiddetle mücadele yöntemleri gibi konularda katılımcılara bilgi veriliyor.ETİKETLER :
Diğer YENİŞEHİR BELEDİYESİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Arşiv Arama
- -


Mersin Ses Gazetesi
Copyright © 2021 Mersin Ses Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi