https://www.instagram.com/mersinbuyuksehirbelediyesi

MERSİN BAROSU İLE AKDENİZ BELEDİYESİ, KADIN VE ÇOCUK REFAHI İÇİN İŞBİRLİĞİNE HAZIRLANIYOR

Mersin Barosu ile Akdeniz Belediyesi, çocuk ve kadın hakları sorunlarının çözümüne ilişkin ortak yürütecekleri çalışmaları içeren işbirliği protokolü için hazırlık toplantısı yaptı.
Bu haber 2021-12-09 17:45:24 eklenmiştir

Mersin Barosu ile Akdeniz Belediyesi, çocuk ve kadın hakları sorunlarının çözümüne ilişkin ortak yürütecekleri çalışmaları içeren işbirliği protokolü için hazırlık toplantısı yaptı.

Akdeniz Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Ali Turna, Akdeniz Belediyesi Uzman Psikolog Gülnihal Bilim ve Sosyolog Nadide İçen, Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Arzu Günay, merkez üyesi Av. Gamze Zorbaoğlu Gazi, Av. Funda Üvek ve Av. Şenol Yücesoy’un katılımıyla Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda; ülkemizin en önemli sorunlarından birisi olan kadına şiddet, kadın cinayetleri, çocuk istismarı ve çocuk işçiliğinin önüne geçilebilmesi için işbirliği içerisinde yapılacak olan çalışmaların amaç ve kapsamı belirlendi. 

Mersin Barosu ile Akdeniz Belediyesi arasında imzalanacak olan kadın ve çocuk sorunlarına ilişkin işbirliği protokolü ile ilgili teklif, Akdeniz Belediyesi meclis gündemine sunulacak. Karar meclisten geçtiği takdirde, kadın ve çocuk hakları bilincinin yaygınlaşması için iki kurumun işbirliğinde kent genelinde eğitim çalışmaları yapılacak. İşbirliği protokolü ile Mersin genelindeki kadınlar için daha güvenilir yaşam standartlarının oluşturulması, çocukların beden ve ruh sağlıklarının korunması sağlanarak sosyal, fiziksel ve psikolojik gelişimlerinin desteklenmesi,  çocuk ve kadın sorunlarının çözümü için yeni adımlar atılması hedefleniyor.

 


ETİKETLER :
Diğer AKDENİZ BELEDİYESİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Arşiv Arama
- -


Mersin Ses Gazetesi
Copyright © 2021 Mersin Ses Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi