https://www.instagram.com/mersinbuyuksehirbelediyesi

İl Başkanı Ercik'ten 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yazılı bir açıklama yapan Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin İl Başkanı Cesim Ercik," Toplumsal yaşamda onurlu bir birey olarak yer almak herkes gibi engelli vatandaşlarımızın da en temel hakkıdır."dedi.
Bu haber 2021-12-03 17:36:57 eklenmiştir

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yazılı bir açıklama yapan Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin İl Başkanı Cesim Ercik," Toplumsal yaşamda onurlu bir birey olarak yer almak herkes gibi engelli vatandaşlarımızın da en temel hakkıdır."dedi.

"Fırsat Verildiğinde Başaramayacakları Hiçbir Şey Olmayacaktır "

Yaptığı yazılı açıklamada Engellilere fırsat eşitliği verildiğinde ve engeller ortadan kaldırıldığında engellilerin başaramayacağı hiçbir şey olmayacağını vurgulayan İl Başkanı Ercik," 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli vatandaşlarımıza hayatın her aşamasında daha hassas davranarak onların sorunlarını adeta kendi sorunlarımız bilerek üzerimize düşen görevleri yerine getirmemiz gerekmektedir. Millete hizmet için yola çıkan Hükümetimiz göreve geldiği 2002 yılından bu yana, sosyal devlet olmanın birinci şartı olan engellilerimizin önündeki toplumsal engellerin ortadan kaldırılması adına birçok önemli düzenlemeye yer vermiştir. Engelli kardeşlerimizdeki azim, gayret, kararlıktan aldığımız güçle; kardeşlerimizin yanlarında olmaya ve hayatlarını kolaylaştırmaya ve her alanda kendilerini ifade edecek imkânı onlara sunmaya, huzur ve refahlarının artması için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Birtakım engellerine rağmen hayata tutunmaya çalışan ve onurlu bir şekilde yaşamak amacıyla ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımıza fırsat eşitliği yaratılıp her türlü engel ortadan kaldırıldığında başaramayacağı hiçbir şey olmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor, aileleriyle huzurlu ve başarılı bir yaşam diliyorum." diye konuştu. 

 


ETİKETLER :
Diğer AK PARTİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Arşiv Arama
- -


Mersin Ses Gazetesi
Copyright © 2021 Mersin Ses Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi