https://www.instagram.com/mersinbuyuksehirbelediyesi

İYİ PARTİ HEYETİ TARSUS’TA KENTİN DİNAMİKLERİYLE BİR ARAYA GELİNDİ

Mersin’de esnaf ve vatandaş ziyaretlerine ara vermeden devam eden İYİ Parti Heyeti, Tarsus’ta Tarsus Yaş Sebze Ve Meyve Halciler Derneği, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Hal Müdürlüğü, Tarsus Ticaret Ve Sanayii Odası, Tarsus Ziraat Odası, Tarsus’ta Doğup Büyüyenler Derneği ile esnafları ziyaret etti.
Bu haber 2021-09-25 16:57:53 eklenmiştir

Mersin’de esnaf ve vatandaş ziyaretlerine ara vermeden devam  eden İYİ Parti Heyeti, Tarsus’ta Tarsus Yaş Sebze Ve Meyve Halciler Derneği, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Hal Müdürlüğü, Tarsus Ticaret Ve Sanayii Odası, Tarsus Ziraat Odası, Tarsus’ta Doğup Büyüyenler Derneği ile esnafları ziyaret etti.

Mersin milletvekilleri Behiç Çelik ve Zeki Hakan Sıdalı, Genel İdare Kurulu Üyeleri Burhanettin Kocamaz ve Mehmet Türe, Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar, Tarsus İlçe Başkanı Daniyel Mercan’dan oluşan İYİ Parti heyetine, çok sayıda partili de eşlik ett.

Tarsus Yaş Sebze Ve Meyve Halciler Derneği ziyaretiyle güne başlayan İYİ Parti Heyeti hal esnafıyla karşılıklı sohbet ederek sorunlarını dinleyip notlar aldı.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Burhanettin Kocamaz, ziyarette yaptığı konuşmasında geçmişe takılıp kalmadan önümüze bakarak neler yapılabilir? anlayışıyla hareket etmek gerektiğini söyledi. Kocamaz, “Türkiye’de çiftçilerin sahipsiz. Bir planlama yok.  Ürettiği ürünü kaça satacak? Kar mı zarar mı edecek, bir doğal afetle mi karşılaşacak? bilmiyor. Bunca belirsizlik içinde malını sağ salim üreten çiftçimiz ya hale koşuyor ya da korsan diye tabir edilen hallere koşuyor. Marketler tarladan ürünü alıyor. Hal ile ilgili hiçbir sorumluluk taşımadan bunun üzerinden çok daha fazla karlarla vatandaşa ulaştırmaya çalıştırıyor” dedi.

Yaptıkları ziyaretlerin amacından da bahseden Kocamaz, “Şu anda iktidar değiliz ama yapılan bütün anketler, değerlendirmeler iktidarın en büyük alternatifi olduğumuzu da gösteriyor. Dolayısıyla biz buralara gelirken, sizlerin dertlerini dinlerken, aslında bir yerde de gelecekteki muhtemel İYİ Parti iktidarına da hazırlık yapıyoruz. Bu problemleri tespit edip, çözüm yollarını seçime kadar hazırlayıp, seçimden sonra biran evvel kolları sıvayıp bu sıkıntıları dertleri gidermek için yoğun bir şekilde planlıyoruz. Tabi bu yaşadığınız sıkıntılı süreçler bu iktidar döneminde ne ilk ne de son olacaktır. Çünkü bu iktidar döneminde defalarca hal ile ilgili yasalar; ya toplu ya da münferit bazı maddeleri değiştirilerek bu günlere gelindi. Tabi ki belediyeler de bu hal yasasının değiştirilmesinden, belediyelerin dezavantajına dönüştürülmesinden rahatsız. Ama bizim için öncelik başta üretici. Çünkü Türkiye’yi doyuruyor bu insanlar... Daha da önemlisi üreticinin malının değerlendirilmesinde bir istasyon olan ve üreticinin önünü açan hallerle ilgili daha düzenli, daha adil değerlendirmelerin yapılabilmesi" dedi.

Seçim atmosferine girdiğimiz bir dönemde yeni bir yasanın getirilmesinin aslında iktidar için çok büyük bir risk olduğuna işaret eden Kocamaz, “O riski göze alabiliyorlarsa hem üreticiyi hem siz hal esnaflarını karşılarına alıyorlarsa, buna da yapabilecek bir şeyimiz yok. Değerlendirmeyi eninde sonunda mutlaka vatandaşımız yapacaktır. Vatandaşımız aslında anketlerde görülüyor ki bir yeni karar aşamasındadır. Bu kararın da ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’na geçen İYİ Parti heyetine, Oda Başkanı Ruhi Koçak Tarsus’taki gelişmeler hakkında bilgiler verdi.

Tarsus’un aslında her geçen gün biraz da gelişip değiştiğini ifade eden Kocamaz, burada yaptığı konuşmasında, “Organize Sanayi olayı yıllardır mücadelesini yaptığımız ve şu anki konumuna gelmesinden dolayı oldukça mutlu olduğumuz bir proje. Herkesin bizi ciddiye alacağı günler çok yakın. İYİ Parti Türkiye genelinde çok büyük bir umut oldu. Herkesi ülkedeki kötü gidişin düzeltilmesi konusunda sorumluluk almaya duyarlı davranmaya davet ediyorum” dedi.

Tarsus Ziraat Odası’nda da çiftçi, muhtarlar ve oda yönetimiyle bir araya gelen İYİ Parti heyeti, çiftçinin yaşadığı sorunları dinleyip, yaptıkları açıklamalarla onlara umut oldu.

Kocamaz, Tarsus Ziraat Odası ziyaretinde yaptığı konuşmasında, Türkiye’deki en büyük sıkıntının özellikle tarım alanında hiçbir planlama yapılmaması olduğunun altını çizdi.  Kocamaz, “Çiftçimiz birinde ne görürse onu ekmeye çalışıyor. Düğme yanlış iliklendiyse, diğer düğmeler de yanlış ilikleniyor. Tarımda planlamanın mutlaka önceliğimiz olması lazım. Vatandaş kendi isteğine göre değil de ihtiyaca göre, ürünün değer kat sayısına göre ekmesi lazım. Yalnızca  tarımın değil, bütün problemlerin çözülebilmesi için milletin kendini çek etmesi lazım. İyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönerek, yasama-yürütme-yargı erklerini işler hale getirerek,  en azından insanların birbirini kontrol edecek duruma getirilmesi  zorunlu. Bu işin çözümü sandık. Sandık milletin tek şansı. Eğer bu  şansı da değerlendiremezsek, bu sıkıntıları çekmeye devam ederiz. Herkes kendi evinin önünü temizlemeye çalışacak. Hiç kimse sorumluluk bende değil demeyecek. İnşallah GELECEK İYİ olacak” şeklinde konuştu.

Tarsus’ta Doğup Büyüyenler Derneği’nde de, heyet ve dernek yönetimi,  kent adına neler yapılabilir noktasında karşılıklı sohbet etti. Dernek yönetimi, derneğe yapmış oldukları katkılarından dolayı Kocamaz’a teşekkür etti.

Ziyaretlerin ardından tarihi Kırkkaşık Bedesteni esnafları ile Ali Menteşoğlu Caddesi esnafları ziyaret edildi.

 


ETİKETLER :
Diğer İYİ PARTİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Arşiv Arama
- -


Mersin Ses Gazetesi
Copyright © 2021 Mersin Ses Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi