https://www.instagram.com/mersinbuyuksehirbelediyesi

İYİ PARTİ HEYETİ MERSİN HAL-DER’E ZİYARET ETTİ KOCAMAZ: “ÇÖZÜMÜN ADRESİ MİLLET”

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti heyeti ile birlikte Mersin HAL-Der’i ziyaret etti. Mersin HAL-DER’i ziyarette İYİ Parti heyetinde Mersin Milletvekilleri Behiç Çelik, Zeki Hakan Sıdalı; Genel İdare Kurulu Üyeleri Burhanettin Kocamaz, Mehmet Türe; Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar, Akdeniz İlçe Başkanı Ayhan Akşahin yer aldı.
Bu haber 2021-09-22 18:49:33 eklenmiştir

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti heyeti ile birlikte Mersin HAL-Der’i ziyaret etti. Mersin HAL-DER’i ziyarette İYİ Parti heyetinde Mersin Milletvekilleri Behiç Çelik, Zeki Hakan Sıdalı; Genel İdare Kurulu Üyeleri Burhanettin Kocamaz, Mehmet Türe; Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar, Akdeniz İlçe Başkanı Ayhan Akşahin yer aldı.

Ziraat Odası Başkanı Musa Yılmaz’ın da bulunduğu ziyaretlerde, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in liderliğinde İYİ Parti iktidarının plan ve projeleri hakkında bilgi verildi.

“Üretici ‘emeğimin karşılığını alacağım’ dediği zaman ithalat sopasıyla terbiye edilmeye çalışılıyor”

Mersin HAL-DER başkanı Münir Şen, ziyaretlerinden dolayı İYİ Parti heyetine teşekkür ederek başladığı konuşmasında, hükümetin sıkıştığı zaman sanal bir gündemle gündem değiştirmeye çalıştığını söyledi. Şen, “Artık halk buna inanmıyor. Bunların en büyük kurbanlarından bir tanesi de maalesef bizleriz. Sıkışınca hal yasası, sıkışınca müfettişler, sıkışınca fahiş fiyatlarla alakalı gündemler yaratılıyor. Ama mağduriyetleri kimse gündeme getirmiyor. Bugün tohuma, gübreye, ilaca yapılan zamlar yüzde 300-500. Üretim ülkesi olmaktan hızla uzaklaşıyoruz. Bir üretici emeğimin karşılığını alacağım dediği zaman, ithalat sopasıyla terbiye edilmeye çalışılıyor. Bu da üreticilerimizi sistemin dışına itiyor. Üretimle tüketim arasındaki dengeyi sağlayamadığımız sürece bu sıkıntılar devam edecektir” dedi.

“Marketlere mutlaka kar marjı getirilmeli”

“Müfettişler şu anda halde görev yapıyorlar. Bunların da en büyük destekçisi bizleriz” diyen Şen, denetlenmekten asla gocunmadıklarını söyledi. Şen, “Dışarıyı serbest bırakırsan, market lobisinin tekelleşmesine müsaade edersen, istedikleri fiyattan satmalarına izin verirsen, sonuç maalesef iyi olmayacak. Biz yıllardır hep savunduğumuz bir şey var: Bu işi çözmek istiyorsanız marketlere mutlaka kar marjı getirilmeli” şeklinde sonlandırdı.

“Bu iktidar geldiği günden beri tarım ve hayvancılığı bitirmek için elinden ne gelirse yaptı”

Bu çekilen çilelerin aslında, 2002 yılında bu iktidarın göreve geldiğinde başladığını belirten İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Burhanettin Kocamaz, “Tarımla geçinen nüfus o zamanlar yüzde 37’lerdeydi. Avrupa Birliği’ne yüzde 17 olacak diye bir söz verdiler. Şu an gelinen noktada yüzde 17’nin de altında kaldı. AB’ye verilen sözün bile yarısına düştü. Köyler boşaldı. Tarımla uğraşan kesim mecburen şehre indi. O zamanlar 3-4 aile 10-15 dönüm portakal bahçesiyle geçinirdi. Şimdi 200 dönüm portakal bahçesi olan adam asgari ücretle oğluna iş arıyor” dedi.

“Millet bu işi çözecek. Bunun için de hep birlikte çalışacağız”

Enflasyonun daha yüksek olduğu dönemlerde bile tarımda böyle olumsuzlukların yaşanmadığına dikkat çeken Kocamaz, hallerdeki sıkıntıyı bu işten anlayanların

çözebileceğinin altını çizdi. Kocamaz, belediye başkanlığı dönemlerinde de yıllarca bunun için çaba gösterdiğini ifade etti. Hal yasasının mevcut hükümet tarafından sürekli değiştirilmesinin olumsuzlukları da beraberinde getirdiğine dikkat çeken Kocamaz, “Bu işi millet de biliyor. Millet bu işi çözecek. Bunun için de hep birlikte çalışacağız. Başka çaresi yok” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından yaşanılan sorunlar ve çözümleri noktasında yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.


ETİKETLER :
Diğer İYİ PARTİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Arşiv Arama
- -


Mersin Ses Gazetesi
Copyright © 2021 Mersin Ses Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi