https://www.instagram.com/mersinbuyuksehirbelediyesi

MHP’Lİ KILAVUZ’DAN, KYK YURT ÜCRETLERİ HAKKINDA ÖNERGE VERDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yükseköğrenim yıllık yurt ücretlerinin düşük bir seviyede olması, öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılamayan şehirlere yeni yurtların yapılması ve mevcut yurtların imkanlarının geliştirilmesine dair TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi sundu
Bu haber 2020-09-23 18:13:19 eklenmiştir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yükseköğrenim yıllık yurt ücretlerinin düşük bir seviyede olması, öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılamayan şehirlere yeni yurtların yapılması ve mevcut yurtların imkanlarının geliştirilmesine dair TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi sundu.

Önergede, “Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yükseköğrenim yıllık yurt ücretlerinin sembolik bir seviyede olmasına yönelik bakanlıkça yürütülen bir çalışma var mıdır?” denildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından cevaplandırılması üzerine TBMM Başkanlığına sunulan yazılı soru önergesinde şu sorulara yer verildi.

1. Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yükseköğrenim yıllık yurt ücretlerinin sembolik bir seviyede olmasına yönelik bakanlıkça yürütülen bir çalışma var mıdır?

2. Öğrencilerin barınma ihtiyacı karşılayamayan şehirlere yeni yurtların yapılmasına yönelik bir çalışma yapılacak mıdır?

3. Mevcut yurtların imkan ve olanaklarının geliştirilmesi ve genişletilmesine yönelik bakanlığınızca bir çalışma yürütülmekte midir?


ETİKETLER :
Diğer MHP haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Arşiv Arama
- -


Mersin Ses Gazetesi
Copyright © 2021 Mersin Ses Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi