https://www.instagram.com/mersinbuyuksehirbelediyesi

MHP’Lİ KILAVUZ, BOZYAZI’NIN DERDİNE DERMAN OLACAK ÖNERGEYİ TBMM BAŞKANLIĞINA SUNDU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Mersin'in Bozyazı ilçesinde aşırı yağışlar dolayısıyla her sene taşan ve çok sayıda ev ve iş yeri sular altında bırakan Sini Çayı’nın ıslahına yönelik TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi sundu. Önergede, “Mersin/Bozyazı'da bulunana ve her yıl yağmur suları sebebiyle taşmakta olan Sini Çayı'nın, etrafında bulunan ağaç varlığına zarar vermeden ıslahına yönelik olarak bakanlığınızın bir çalışması var mıdır?” denildi.
Bu haber 2020-09-22 15:05:46 eklenmiştir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Mersin'in Bozyazı ilçesinde aşırı yağışlar dolayısıyla her sene taşan ve çok sayıda ev ve iş yeri sular altında bırakan Sini Çayı’nın ıslahına yönelik TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi sundu.

Önergede, “Mersin/Bozyazı'da bulunana ve her yıl yağmur suları sebebiyle taşmakta olan Sini Çayı'nın, etrafında bulunan ağaç varlığına zarar vermeden ıslahına yönelik olarak bakanlığınızın bir çalışması var mıdır?” denildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından cevaplandırılması üzerine TBMM Başkanlığına sunulan yazılı soru önergesinde şu soruya yer verildi.

1. “Mersin/Bozyazı'da bulunana ve her yıl yağmur suları sebebiyle taşmakta olan Sini Çayı'nın, etrafında bulunan ağaç varlığına zarar vermeden ıslahına yönelik olarak bakanlığınızın bir çalışması var mıdır?”

Sini Çayı Nerede?

Sini Çayı Mersin ilindeki düzensiz rejimli akarsulardan biridir. Akarsuyun kaynağı Toros Dağları üzerinde Gülnar ilçesi Yarmasu köyü dolaylarındadır. Adı yukarı çığırda Kazıklıdere, orta çığırda Gökdere ve aşağı çığırda ise Sini Çayıdır. Dereköy ve Kızılca köylerinde gelen kollarla büyüyen çay Bozyazı ilçe merkezinde ve Akdeniz’e dökülür. Her yıl aşırı yağışlardan dolayı taşan ve çok sayıda ev ve iş yeri sular altında bırakan Sini Çayı ıslah edilmeyi beklemektedir.


ETİKETLER :
Diğer MHP haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Arşiv Arama
- -


Mersin Ses Gazetesi
Copyright © 2021 Mersin Ses Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi