https://www.instagram.com/mersinbuyuksehirbelediyesi

CHP MERSİN İL BAŞKANI ADİL AKTAY’IN, ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ NEDENİYLE YAYINLADIĞI BASIN BİLDİRİSİDİR:

Gerçek demokrasilerde yasama, yürütme ve yargı kadar önemli bir güç kabul edilen basının bugün ülkemizde bulunduğu durum, kabul edilebilir ve sürdürülebilir değildir. Basın çalışanlarının 10 Ocak 1961 günü elde ettiği ekonomik ve sosyal haklar bugün artık kağıt üstünde bile varlığını korumuyorlar. Oysa o haklar, gazeteciler görevlerini özgürce yapabilsinler diye tanınmıştı.
Bu haber 2021-01-11 17:40:30 eklenmiştir

Gerçek demokrasilerde yasama, yürütme ve yargı kadar önemli bir güç kabul edilen basının bugün ülkemizde bulunduğu durum, kabul edilebilir ve sürdürülebilir değildir.

Basın çalışanlarının 10 Ocak 1961 günü elde ettiği ekonomik ve sosyal haklar bugün artık kağıt üstünde bile varlığını korumuyorlar. Oysa o haklar, gazeteciler görevlerini özgürce yapabilsinler diye tanınmıştı.

Maalesef bugün, basının özgür olması, gazetecilerin kendilerini güvende hissetmesi istenmiyor. Gazeteciler  işsizliğe, güvencesiz çalışmaya, sansüre ve cezalara maruz bırakılarak, baskı altında tutulmaya çalışılıyor.

“Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır” derler.  Öyledir! Gerçekler er ya da geç ortaya çıkar ve bunu cesur, onurlu, liyakat sahibi gazeteciler sağlar.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle, her şeye rağmen gerçeğin peşinde koşmaya devam eden tüm gazetecilere, basın emekçilerine şükranlarımı sunuyor,  kendilerini yürekten kutluyorum.


ETİKETLER :
Diğer CHP haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Arşiv Arama
- -


Mersin Ses Gazetesi
Copyright © 2021 Mersin Ses Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi